Skriv ut siden
Verdens AIDS-dag

Verdens aidsdag har siden 1988 blitt markert over hele verden 1. desember. For mange pasienter er ikke HIV lenger den dødsdommen det en gang var, takket være store fremskritt i den medisinske behandling av sykdommen.

Nytt håp for HIV-pasienter

I tillegg til at Pfizer investerer store summer i forskning og utvikling av medisiner til bekjempelse av HIV, har vi også flere initiativ av mer filantropisk karakter. Her er noen:

Global Health Fellows

Pfizer bidrar med interne ressurser og kompetanse til å bedre helsen i utviklingsland. Global Health Fellows sender Pfizer ansatte på oppdrag i 3 til 6 måneder for å arbeide med frivillige og multilaterale organisasjoner som kjemper mot blant annet HIV/AIDS, tuberkulose, malaria og andre alvorlige sykdommer i utviklingsland. I Norge har Pfizer ansatte bidratt i prosjekter i Uganda og India.

Les mer om det internasjonale programmet Global Health Fellows

 

Infectious Disease Institue (IDI)

I lys av HIV/AIDS pandemien, ser Pfizer nødvendigheten av å lære opp helsepersonale i land sør for Sahara og har derfor inngått samarbeid med Academic Alliance Foundation og andre eksperter for å etablere IDI, et regionalt senter for opplæring, forskning og behandling.

Les mer om vårt Infectious Disease Institute

 

Diflucan®  Partnership Program (DPP)

DPP forsyner statlige og ikke-statlige organisasjoner med gratis Diflucan®. Diflucan er middel til å behandle soppinfeksjoner som ofte angriper pasienter med AIDS. DPP har donert Diflucan verdt ca. 3 milliarder kroner til 59 millioner pasienter i land som er hardest rammet av HIV/AIDS.

Les mer om Diflucan-programmet her

 

Nytt håp for HIV-pasienter


Publisert: 30.11.2007

Pfizer AS, Postboks 3, 1324 Lysaker | Tlf: 67 52 61 00 Faks: 67 52 61 99 | | Pfizer AS har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.
Bruksvilkår og behandling av personopplysninger |
Informasjon om cookies